Špeciálna Základná Škola s Materskou Školou Internátna Liptovský Ján

Bambiriáda 2014

Dňa 7. 6. 2014 (čo je sobota) sa žiaci našej školy zúčastnia na Bambiriáde 2014 v okrese Liptovský Mikuláš a to konkrétne pódiovým vystúpením počas prezentačného dňa Bambiriády.

bambiriada_2014

Siedma Bambiriáda v okrese Liptovský Mikuláš

Festival dobrovoľníckej práce s deťmi a mládežou už po siedmy krát otvorí svoje brány do voľného času. Organizátori – mladí dobrovoľníci z rôznych organizácií, pripravili 7 sprievodných podujatí v bambiriádnom týždni od 2. do 8. júna. Počas celého týždňa môžete navštíviť Stanišovskú jaskyňu v Liptovskom Jáne či Medvediu štôlňu v Žiarskej doline a v nedeľu Tarzaniu v Demänovskej doline, samozrejme za zľavnené vstupné. V stredu 4. júna sa stretnú členovia žiackych školských rád a organizácií, aby sa zohrali na Team buildingu. Poobede pozývame všetkých duchom mladých na diskusiu do Župného domu s našimi poslancami za VÚC. Vo štvrtok si budú podávať ruky futbalisti v Liptovskom Hrádku a v piatok volejbalisti v Liptov aréne.

Vyvrcholením celého festivalu je Hlavný prezentačný deň, na ktorý vás srdečne pozývame v sobotu 7. júna na námestie osloboditeľov v Liptovskom Mikuláši. Deti a mladí sa predstavia na pódiu ale aj v prezentačných stánkoch. Bude možnosť spoznať rôzne organizácie, ktoré sa starajú o voľný čas našich detí a tiež vysúťažiť si malé odmeny.

 

Celým festivalom sa nesie motto „podaj ruku“. „Chceme, aby sa ľudia zbavovali predsudkov a budovali si úctu ku každému človeku. Práve šport, kultúra či dobrovoľníctvo ponúka podanú ruku všetkým zainteresovaným,“ uviedol hlavný koordinátor Jozef Korený.  Ďakujeme samospráve ale aj našim sponzorom, že tiež prijali túto výzvu a pomohli nám aj po siedmy krát zorganizovať festival Bambiriáda.